Dziś mamy: niedzielę, 16-02-2020, a do końca roku pozostało: 320 dni,
imieniny: Danuty, Julianny
» O firmie
» Rolety wewnętrzne
» Rolety zewnętrzne
» Żaluzje poziome
» Żaluzje pionowe
» Żaluzje fasadowe
» Siatki antyinsektowe
» Plisy
» Maty
» Markizy
» Screeny i soltisy
» Fasady, ogrody zimowe
» Napędy i sterowania
» Bramy garażowe
» Dekoracje okien
» Zapytanie ofertowe
» Kontakt
NAPĘDY I STEROWANIA SOMFY


1. Rolety
Codziennie rano i wieczorem musisz z wielkim wysiłkiem podnosić i opuszczać rolety. Przykry obowiązek? Chciałbyś temu jakoś zaradzić? Nic prostszego - dzięki napędom i sterowaniom SOMFY będziesz obsługiwać rolety po prostu "jednym palcem". A jeśli zapomnisz podnieść lub opuścić rolety o odpowiedniej porze sterowania SOMFY zrobią to za Ciebie.

2. Markizy
Podczas dni pełnych słońca markizy zapewniają cień oraz chronią meble i rośliny w mieszkaniu przed intensywnymi promieniami. Dość kłopotliwe może okazać się jednak zwijanie markizy za pomocą korby. W takim momencie pomocne będą produkty SOMFY, dzięki którym markiza zostanie zamknięta bez wysiłku przez naciśnięcie przycisku lub w pełni automatycznie.

3. Ogrody zimowe
To wspaniałe miejsce na wypoczynek. Lecz gdy słońce jest bardzo mocne ogród zimowy szybko się nagrzewa a znajdujące się w nim rośliny wysychają. Dzięki osłonom z delikatnych materiałów można temu zapobiec a przy zastosowaniu produktów SOMFY osłony te można zwijać i rozwijać w pełni automatycznie lub przez naciśnięcie przycisku. Nawet jeśli nie ma Cię w domu a zapomniałeś przed wyjściem zasłonić ogród zimowy automatyka SOMFY zrobi to za Ciebie.

4. Żaluzje, plisy lub roletki materiałowe
W zależności od projektu osłony przeciwsłoneczne mogą współgrać z innymi materiałami i elementami wyposażenia wnętrza lub tworzyć z nimi ciekawy kontrast. W każdym z tych przypadków tworzy się nowy klimat pomieszczenia. Lecz dopiero pomysłowe warianty obsługi takie jak napędy i systemy sterowania czynią osłony okienne optymalnymi elementami mieszkania lub biura. Czujnik słońca czy przełącznik programowany zadbają o to, aby przy każdej pogodzie zapewnić najlepszą osłonę dla pomieszczenia. Meble i dywany będą dzięki temu chronione przed intensywnymi promieniami słońca a rośliny przed wyschnięciem.

5. Bramy wjazdowe
Dzięki produktom SOMFY nie trzeba już wysiadać z samochodu, aby otworzyć bramę. Teraz wystarczy pilot, za pomocą którego wysyłane są polecenia otwarcia bramy wjazdowej a jeśli jest taka potrzeba tym samym pilotem można otwierać również bramę garażową. Aby przypadkowe osoby nie mogły za pomocą swoich nadajników otworzyć bramy został opracowany specjalny kod zmienny dynamicznie, który ulega zmianie po wysłaniu każdego sygnału pomiędzy nadajnikiem a odbiornikiem.

6. Bramy garażowe
Masz za sobą ciężki dzień. Pada deszcz, siedzisz w samochodzie i cieszysz się, że wkrótce będziesz w domu. Samochód stoi przed zamkniętym garażem. Musisz wysiąść z samochodu a przy podnoszeniu bramy deszcz leje się na głowę. A przecież może być inaczej! Wystarczy zastosować napęd do bram garażowych SOMFY, który w pełni automatycznie - przez naciśnięcie przycisku lub dzięki sterowaniu radiowemu za pomocą pilota - zamknie i otworzy bramę garażową.

powiększ powiększ powiększ
powiększ powiększ powiększ
Firma SOMFY oferuje pełen zakres akcesoriów do automatyzacji rolet, markiz, bram rolowanych i garażowych oraz systemów osłon przeciwsłocznych (rolet tkaninowych, zasłon plisowanych i żaluzji wewnętrznych).
Poniżej tylko niektóre produkty z naszej oferty:

Napęd rurowy jest montowany w rurze nwojowej. charakteryzuje się wyjątkowo cichą pracą. Napęd można zamontować również w roletach i markizach już istniejących.

Sterownie Centralis Uno IB - umożliwia sterowanie wieloma roletami w małych obiektach takich jak np. domy jednorodzinne.

Przyłącznik programowany Chronis otwiera i zamyka rolety o zaprogramowanych porach. Wbudowany program Security otwiera i zamyka rolety w taki sposób, aby w czasie wyjazdów domowników stworzyc wrażenie ich obecności w domu. Program Cosmic steruje siłownikiem wg zmieniających się czasów wschodu i zachodu słońca.

Radiowa automatyka słoneczno - wiatrowa Soliris RTS - dzięki niej markiza rozwija się i zwija autotatycznie w zależności od siły wiatru lub intensywności nasłonecznienia. Markizą można sterować również pilotem.

Radiowa automatyka wiatrowa Eolis RTS - sygnały są wysyłane za pomocą pilota lub z automatyki wiatrowej i w momencie zerwania się dużego wiatru wysunięta markiza zostaje zwinięta.

Nadajnik Centralis RTS - w przypadku tego sterowania sygnały z nadajnika wysyłane są do odbiornia drogą radiową dzięki czemu nie trzeba prowadzić okablowania. Centralis RTS umożliwia sterowanie pojedynczą roletą lub grupą rolet.

Napędy SOMFY do bram garażowych gwarantują niezawodne otwieranie i zamykanie bramy bez względu na warunki pogodowe.

Przyłączni inteligentny Memoris Uno z 24-godzinną pamięcią.
Po zaprogramowaniu zapamiętuje godzinę wykonania polecenia otwarcia lub zamknięcia rolety i powtarza je w 24-godzinnym cyklu.

Pilot TELIS 4 RTS - umożliwia sterowanie pojedyncze, grupowe lub centralne rolet lub markiz.Napędy i sterowania Somfy - ROLETY

Napędy i sterowania Somfy można zastosować do dowolnej wielkości (nowej lub już istniejżcej) rolety.

Pakiet bezpieczeństwa Somfy składający się z napędu, przełącznika programowanego Chronis i zabezpieczenia przed podniesieniem znacznie utrudnia włamanie.

Nieograniczona ilość mozliwych konfiguracji w wersji radiowej i kablowej. Szczególnie polecamy rozwiązanie radiowe, które ogranicza kucie ścian i okablowanie i jest wyjątkowo komfortowe dla użytkownika.

Roletami można sterować wg jednego z następujących schematów.

Sterowanie pojedyncze Sterowanie indywidualne i grupowe Sterowanie radiowe,
indywidualne i grupowe


Napędy i sterowania Somfy - ŻALUZJE, ROLETY MATERIAŁOWE I PLISY

Napędy i sterowania Somfy można zastosować do dowolnej żaluzji, roletki materiałowej czy plisy.

Napędy i sterowania Somfy zdecydowanie ułatwiają codzienne życie. Dzięki ich zastosowaniu można w dowolny sposób, zgodny z Państwa życzeniem, sterować wewnętrznymi osłonami okiennymi. Zbędne staje się codzienne bieganie od okna do okna, aby podnieść czy opuścić żaluzję, roletki materiałowe czy plisy. Wystarczy zdecydować się na jedno z poniższych rozwiązań, dzięki któremu zaoszczędzicie Państwo czas ienergię. Szczególnie polecamy rozwiązanie radiowe, które ogranicza kucie ścian i okablowanie i jest wyjątkowo komfortowe dla użytkownika.

Możliwa współpraca z automatyką słoneczną lub czasową.

Przełącznik INIS DC
przełącznik z zasilaczem do sterowania pojedynczego napędu.
Centralis DC IB
umożliwia sterowanie indywidualne w kablowych układach sterowania centralnego.
Pilot Telis 1 RTS
Pilot Telis 4 RTS

umożliwia sterowanie radiowe pojedyncze, grupowe lub centralne żaluzji, roletek materiałowych, stor rzymskich i plis.

Sterowanie pojedyncze Sterowanie indywidualne i grupowe Sterowanie radiowe,
indywidualne i grupowe


Napędy i sterowania Somfy - MARKIZY

Napędy i sterowania Somfy można zastosować do dowolnej markizy.

Telis Soliris RTS
Telis Soliris RTS Patio

sterowanie pojedyncze z obsługą automatyki słonecznej.
Telis 4 RTS
Telis 4 RTS Patio

sterowanie pojedyncze lub centralne dla grupy markiz.
Chronis RTS
w pełni automatyczne zwijanie i rozwijanie markiz w zależności od zaprogramowanego czasu.
Soliris
automatyka słoneczno - wiatrowa umozliwia w pełni automatyczne zwijanie i rozwijanie markiz dostosowane do warunków pogodowych.

Sterowanie pojedyncze Sterowanie indywidualne i grupowe Sterowanie radiowe,
indywidualne i grupowe


Napędy i sterowania Somfy - TECHNOLOGIA RADIOWA RTS

Nieograniczona ilość możliwych konfiguracji.

Funkcje i możliwości nowej generacji napędów z wbudowanym odbiornikiem radiowym:
- układ rozpoznawania przeszkody z wyłącznikiem przeciążeniowym,
- indywidualnie ustawiana pozycja komfortowa (pośrednia,
- ustawienie położeń krańcowych drogą radiową,
- prosta zmiana konfiguracji sterowania w czasie eksploatacji.

Technologia radiowa Somfy znacznie ogranicza kucie ścian i okablowanie!

Pilot Telis 1 RTS
Pilot Telis 4 RTS

umożliwia sterowanie radiowe pojedyncze, grupowe lub centralne rolet lub markiz.
Przyłącznik programowany Chronis RTS
w pełni automatyczne podnoszenie i opuszczanie rolet lub markiz.
Centralis RTS
umożliwia sterowanie indywidualne, grupowe lub centralne rolet lub markiz.
Napędy i sterowania Somfy - BRAMY GARAŻOWE

Wygoda i komfort każdego dnia
  • sterowanie z pilota, przełącznika lub klawiatury kodowej
  • automatyczna regulacja siły ciągu
  • cicha praca
  • układ rozpoznawania przeszkody
  • możliwość rozsprzęglenia napędu
  • funkcja automatycznego zamykania bramy
  • regulacja szybkości otwierania i zamykania bramy
  • możliwe podłączenie lampy ostrzegawczej