Dziś mamy: niedzielę, 16-02-2020, a do końca roku pozostało: 320 dni,
imieniny: Danuty, Julianny
» O firmie
» Rolety wewnętrzne
» Rolety zewnętrzne
» Żaluzje poziome
» Żaluzje pionowe
» Żaluzje fasadowe
» Siatki antyinsektowe
» Plisy
» Maty
» Markizy
» Screeny i soltisy
» Fasady, ogrody zimowe
» Napędy i sterowania
» Bramy garażowe
» Dekoracje okien
» Zapytanie ofertowe
» Kontakt
FASADY, OGRODY ZIMOWE, STOLARKA ALUMINIOWA

FASADA SŁUPOWO - RYGLOWA M6 SOLAR STANDARD

System lekkich ścian osłonowych, należący do grupy materiałowej 2.1 i 1.0, posiadający bardzo dobry współczynnik UR = 1,7W/(m2 K) dla słupa i rygla. Osiągnięty wynik izolacyjności akustycznej dla części przeziernej wynosi Rw(C;Ctr) = 43(-2,-7) dB a dla pasa podokiennego Rw (C;Ctr) = 56(-3,-9) dB, umożliwia wykorzystanie fasady w miejscach narażonych na duże natężenie hałasu - np. w ruchliwych punktach w miastach, na lotniskach itp...

Posiada słupy o momencie bezwładności nawet do 2048 cm4 - umożliwia (o wykonywanie konstrukcji o znacznych gabarytach bez użycia stali i dodatkowych mocowań.

W fasadzie można stosować okna standardowe lub okna o niewidocznym zarysie z zewnątrz, z niewidocznym skrzydłem lub obrotowe.

System M6 występuje również w wariancie "pozioma linia" oraz wersji strukturalnej - bez widocznych listew dociskowych. Odporność ogniowa pasa nadprożowo - podokiennego wynosi Ei 30 i Ei 60.

System znalazł zastosowanie w nowej siedzibie Zakładu Badań Lekkich Przegród i Przeszkleń INSTYTUTU TECHNIKI BUDOWLANEJ w Warszawie.

Aprobata techniczna ITB: AT-15 5377/2002.
Badania Instytutu w Rosenheim

powiększ powiększ powiększ
powiększ

SYSTEM DACHOWY M10800

Jeden z nielicznych na rynku systemów świetlikowych, w których zastosowano, zarówno w słupach, jak i ryglach, dodatkowe kanały odprowadzające kondensat. System pozwala na wykonywanie przeszklonych dachów wszelkiego rodzaju i kształtu.

Aprobata techniczna ITB: AT-15-5377/2002.
Badania Instytutu w Rosenheim

powiększ powiększ powiększ
powiększ powiększ

SYSTEM WEWNĘTRZNYCH ŚCIANEK DZIAŁOWYCH P100 OFFICE

Jest to unikalny system ścianek aluminiowych o najlepszym na rynku współczynniku izolacyjności akustycznej Rw = 43 dB (przy zastosowaniu dwóch szyb pojedynczych, przy użyciu innych wypełnień możliwe jest osiągnięcie lepszych wyników). Charakteryzuje się prostą konstrukcją, wysoką estetyką stwarzając jednocześnie nieograniczone możliwości aranżacji wnętrz. Szkielet konstrukcyjny tworzą aluminiowe kształtowniki o głębokości 70 mm i szerokości jedynie 39 mm przez co konstrukcja nabiera lekkości i smukłości. Wysokość ścianek OFFICE P100 bez specjalnych wzmocnień może wynosić do 4 m. Ścianka z każdej strony może być w innym kolorze.

System OFFICE P100 posiada profile umożliwiające oddzielne prowadzenie instalacji elektrycznej, teleinformatycznej lub komputerowej oraz profile maskujące nierówności otworów montażowych. W przypadku niskich ścianek górny profil estetycznie wykańcza widoczną powierzchnię. Istnieje możliwość zainstalowania żaluzji (łącznie z regulacją), pomiędzy dwoma pojedynczymi szybami, pozwala to na zachowanie prywatności w całkowicie przeszklonym biurze.

Łatwość montażu konstrukcji umożliwia dowolne podziały poziome lub pionowe modułów; prowadzenie ścianki po łuku bądź załamania pod dowolnym kątem; oraz stosowanie wypełnień szklanych, z płyt gipsowo - kartonowych, płyt MDF lub poliwęglanowych. Uzupełnieniem są: systemowe drzwi szklane lub aluminiowe - szklane.

Dzięki wysokiemu współczynnikowi izolacyjności akustycznej idealnie sprawdza się w bankach, biurach, urzędach, prestiżowych obiektach handlowych, szpitalach, studiach radiowych i telewizyjnych. Wszędzie tam, gdzie liczą się cisza, estetyka i komfort.

Badania ITB


OKIENNO - DRZWIOWY SYSTEM TERMOIZOLACYJNY M11000 ALUTHERM PLUS

M11000 Alutherm Plus - trzykomorowy system okienno - drzwiowy w grupie 2.1. z przekładką termiczną 24 mm w kształcie litery omega. Jako jeden z nielicznych posiada 3 poziomy uszczelek, przez co spełnia najwyższe wymagania dotyczące izolacyjności akustycznej - idealny do zastosowania w pomieszczeniach wymagających ciszy. Istnieją wersje okien: z ukrytym skrzydłem, obrotowe, odchylne.

Proponujemy też najnowszy system okienno - drzwiowy Alutherm Super Plus M11500, w grupie izolacyjności termicznej 1.0 z przekładką termiczną 36 mm. Charakteryzuje się jednym z najlepszych na rynku współczynnikiem przenikania ciepła złożenia ościeżnicy ze skrzydłem wynoszącym Ur=1,5W/(m2K), szczelność na przenikanie wody wynosi (wg Instytutu w Rosenheim - 900 Pa) wg ITB - 600 Pa w oknach nierozszczelnionych i 450 Pa w oknach rozszczelnionych. Izolacyjność akustyczna nawet Rw (C;Ctr) = 47 (-2;-5) dB (szyba 12/16/9GH).

Dzięki powyższym parametrom technicznym z systemu wykonano okna w nowym budynku badawczo - biurowym Zakładu Badań Lekkich Przegród i Przeszkleń INSTYTUTU TECHNIKI BUDOWLANEJ w Warszawie przy ulicy Ksawerów 21.

Aprobata ITB: AT -15 5300/2001
Badania Instytutu w Rosenheim

powiększ powiększ

M19800 ACCORDION

Termoizolowany system harmonijkowy Idealny do ogrodów zimowych, pomieszczeń basenowych, dużych tarasów. Umożliwia konstruowanie otworów balkonowych o szerokości nawet kilkunastu metrów. Zastosowanie mocowania skrzydeł w górnej prowadnicy umożliwia „wpuszczenie" progu w podłoże - uzyskanie efektu płaskiej posadzki.


M300 FALCON

Termoizolowany system przesuwny z chowanym progiem w posadzce. Dzięki zastosowaniu specjalnych mechanizmów o udźwigu 250 kg istnieje możliwość produkcji okien balkonowych o szerokości każdego skrzydła ok. 3 m. Idealny system do apartamentów "z widokiem". Istnieje możliwość zastosowania sterowania automatycznego.

powiększ powiększ powiększ

Galeria zdjęć

powiększ powiększ powiększ
powiększ powiększ powiększ